مدرسه اشتغال گلستان

افتتاحیه اولین مدرسه اشتغال در دانشگاه گلستان

03:0091.4K

اولین مدرسه اشتغال در دانشگاه گلستان به همت مدرسه اشتغال شریف در راستای توزیع عادلانه خدمات آموزشی و بهره‌مندی از پتانسیل های موجود در کشور افتتاح شد.

مدرسه اشتغال شریف با همکاری دانشگاه گلستان، اولین مدرسه اشتغال را در این استان راه‌اندازی کرد. ۱۸۰ نفر برای ورود به این مدرسه نام‌نویسی کردند که پس از انجام غربالگری حدود ۷۵ تا ۱۰۰ نفر برای شرکت در اولین مدرسه اشتغال گلستان پذیرش می‌شوند.
این مدرسه در راستای توزیع عادلانه خدمات آموزشی، توجه و استفاده از منابع بومی و پتانسیل‌های موجود در کشور، نمونه مدرسه اشتغال شریف متناسب با نیازسنجی در دانشگاه‌ استان‌ گلستان برگزار می‌شود. شرکت‌کنندگان در مدرسه اشتغال گلستان در طول چهار ماه با شرکت در دوره‌ها به شکوفایی و پرورش توانایی‌ها، استعدادها و علاقه‌مندی‌های خود مشغول و در نهایت با یادگیری مهارت‌های نرم برای ورود به بازار کار آماده می‌شوند.در مراسم افتتاحیه این مدرسه که روز سه‌شنبه ۵ آذر با حضور شرکت‌کنندگان، استاندار گلستان و سایر مهمان‌ها در دانشگاه گلستان برگزار شد؛ مدیر مدرسه اشتغال شریف، خانم سحر احمدی از موانع ورود دانشجویان و فارغ‌التحصیلان به بازار کار سخن گفت. او اظهار داشت:

سردرگمی، هدفمند نبودن، ضعف در مهارت رفتاری و اداری، عدم تناسب شغل و شاغل از دلایل اثرگذار بر روی ورود دانشجویان به بازار کار است.

او همچنین اعلام کرد که براساس تفاهم‌نامه وزارت علوم کشور باید تا تابستان سال آینده ۱۳۹۹، چهار مدرسه اشتغال در کشور راه‌اندازی شود.

استاندار گلستاناز دیگر مهمانان مراسم افتتاحیه، استاندار گلستان آقای هادی حق‌شناس بودند که مدرسه اشتغال را راهی کوتاه‌تر برای ورود به بازار کار معرفی کرد. او همچنین با تأکید بر این که مدرسه اشتغال کمبود نیروی توانمند را جبران خواهد کرد، ادامه داد:

در این مراکز مهارت آموزی، کارآموزی، نوآوری و کارآفرینی روی خواهد داد و این افراد به دنبال ایجاد شرکت‌ها دانش بنیان خواهند رفت. ایجاد منطقه آزاد تجاری در گلستان نیز فرصت بی‌نظیری برای استان ایجاد کرده که زمینه‌ساز توسعه استان خواهد بود.

در ادامه هادی حق‌شناس با اشاره به ایجاد شهر هوشمند از همه دانشگاهیان و دانشجویان خواست که نیم نگاهی از نظر ایجاد اشتغال، کارآفرینی و ارزش افزوده به مناطق آزاد داشته باشند. او با اشاره به آمار ۷۰ هزار نفره بیکاران این استان گفت:

یک هزار و ۳۰۰ بنگاه اقتصادی گلستان به دنبال جذب نیروهای کارآمد هستند که مدرسه اشتغال شریف می‌تواند مشکل تامین نیروی متخصص و تحصیل کرده مورد نیاز صنایع استان را برطرف کند.

 

دانشگاه گلستان
معاون پژوهشی دانشگاه گلستان آقای حسین مومنی نیز که در این مراسم حضور داشت ازکشف استعدادها و توانمندی‌های دانشجویان، مهارت‌آموزی و کارورزی و آماده ساختن دانشجویان برای ورود با بازار کار سخن گفت که از اهداف و برنامه‌های این مدرسه محسوب می‌شود. حسین مومنی از مسئولان خواست تا از مدرسه اشتغال در دانشگاه پشتیبانی کنند تا بتواند الگویی برای سایر استان‌ها باشد.

شبنم طباطباییاز اساتید و همراهان مدرسه خانم طباطبایی و آقای توکلی نیز در این مراسم درباره توسعه فردی، کوچینگ و اهمیت تیم سازی صحبت کردند و در انتهای مراسم شرکت کنندگان اولین تجربه تیم سازی و کار تیمی خود را در بازی مارشمالو امتحان کردند. به رسم تمامی مدرسه ها نیز شرکت کنندگان با پرکردن نامه آرزوها، به خودشان یادآوری کردند که دست از آرزوهای‌شان نکشند و بهترین خود باشند.


4 نوشته