مدرسه اشتغال گلستان

تمدید ثبت‌نام اولین مدرسه اشتغال گلستان با همکاری دانشگاه صنعتی شریف

02:021.4K

اولین مدرسه اشتغال گلستان با همکاری و حمایت دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه گلستان، پارک علم و فناوری استان گلستان و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به زودی آغاز به کار خواهد کرد. این مدرسه در راستای توزیع عادلانه خدمات آموزشی، توجه و استفاده از منابع بومی و پتانسیل‌های موجود در کشور، همانند مدرسه اشتغال شریف متناسب با نیازسنجی در دانشگاه استان گلستان برگزار می‌شود.

مدرسه اشتغال چیست؟

مدرسه اشتغال با هدف بهبود وضعیت اشتغال برای تازه فارغ‌‌التحصیلان و جذب موثر نیروی آماده به کار، جوان و خلاق برای شرکت‌‌ها و سازمان‌‌های نوآور ایرانی شکل گرفته است. در این مدرسه حرفه‌ورزان که تازه فارغ‌التحصیلان و دانشجویان هستند، با شرکت در دوره‌های خودشناسی همراه با دوره‌های مهارت‌آموزی برای ورود به بازار کار آماده می‌شوند. همزمان با گروه‌بندی حرفه‌ورزان و تعیین پروژه برای آن‌ها، مهارت‌های حرفه‌ای در قالب کارهای تیمی و به صورت عملی همراه با کوچینگ‌های فردی و گروهی و با همراهی منتورها به آن‌ها آموزش داده می‌شود.

این افراد ضمن تجربه و تلاش، شکست خوردن و پیروز شدن در فعالیت‌های عملی و تیمی به شناسایی و توسعه استعدادهای خود می‌پردازند. در انتها حرفه‌ورزان پس از ارزیابی عملکرد و ایجاد پروفایل شغلی وارد مسیر کارآموزی می‌شوند و توانایی‌های خود را در شرکت‌های حامی مدرسه امتحان خواهند کرد تا برای ورود به دنیای کسب‌وکار آماده شوند.

به‌طور خلاصه این مدرسه با هدف توانمندسازی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان سه مسیر خودشناسی، مهارت‌آموزی و کارآموزی را برای حرفه‌ورزان فراهم می‌کند تا این افراد با شناخت استعدادهای خود و یادگیری مهارت‌های نرم بتوانند به مسیر شغلی مناسب خود دست یابند. شعار مدرسه «بهترین خودت باش» است که بیان می‌کند، حرفه‌ورزان با شناخت خود می‌توانند جایگاهی که در آن بهترین هستند را پیدا کنند و با افزایش مهارت‌های فردی به سمت آن قدم بردارند تا در نهایت بهترین خود باشند.

چگونه می‌توان در مدرسه اشتغال گلستان ثبت‌نام کرد؟

مدرسه اشتغال گلستان اولین نمونه مدرسه اشتغال شریف در این استان است که ۵ آذرماه ۱۳۹۸ در دانشگاه گلستان افتتاح خواهد شد. باتوجه به استقبال خوب دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های این استان، مهلت ثبت‌نام در این مدرسه تا تاریخ ۳۰ آبان تمدید شده است. تازه فارغ‌التحصیلان، دانشجویان سال آخر کارشناسی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی از هر رشته تحصیلی در این استان شرایط شرکت در مدرسه اشتغال را خواهند داشت. اساتید، کوچ‌ها و منتورهای مدرسه نیز از افراد مطرح در حوزه‌های منابع انسانی، روانشناسی، مدیریت و … هستند.

علاقه‌مندان می‌توانند از طریق وبسایت (landing.careerschool.ir) اطلاعات کامل مدرسه را مطالعه و برای ثبت‌نام اقدام کنند. همچنین برای گفت‌وگو و مشاوره با کارشناسان مدرسه اشتغال در دانشگاه صنعتی شریف می‌توانند با شماره‌تماس  ۶۶۱۶۶۳۰۵-۰۲۱ در ارتباط باشند.


4 نوشته