مدرسه اشتغال شریف

معارفه دومین دوره مدرسه اشتغال شریف

02:001.3K

سمینار معرفی دوره‌ی دوم مدرسه اشتغال شریف در روز یکشنبه ۱۵ مرداد ماه، با حضور نمایندگان ۲۵ سازمان برتر کشور، در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.


ابتدا جناب آقای دکتر بهنام طالبی، مدیر مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه صنعتی شربف ضمن خوش‌آمدگویی به مهمانان گفتند: «مدرسه اشتغال به لحاظ اجرا و محتوا عملکرد خوبی در دوره‌ی اول داشته است و هم‌اکنون با تجارب بدست آمده و با برنامه‌ریزی دقیق‌تر و بهتر دوره‌ی دوم را برگزار خواهیم نمود.»
در ادامه‌ی برنامه، جناب آقای مهندس مجید دهبیدی‌پور، معاون پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف درباره‌ی ضرورت وجود مدرسه اشتغال صحبت کردند و درباره‌ی نتایج دوره‌ی نخست گفتند: «کسانی که در دوره‌ی اول مدرسه حضور داشتند، همگی بر این اذعان دارند که مهارت‌های مفیدی را فراگرفته‌اند و احساس مفید بودن برای جامعه دارند. امیدوارم روزی را شاهد باشیم که این طرح و تفکر در تمام دانشگاه‌ها و در سطح جامعه گسترش پیدا کند.»
سپس سرکار خانم اصلانی، مشاور شغلی و مربی مهارت‌های حرفه‌ای به تشریح‌ اهداف مدرسه اشتغال پرداختند و بیان کردند: «طراحی مدرسه اشتغال از سه سال پیش شروع شد و هدف ما این بود که به دانشجویان مواردی را آموزش بدهیم که هیچ کجا آموزش‌ داده نمی‌شود ولی همیشه از آن‌ها درخواست می‌شود.»
پس از استراحتی کوتاه، سرکارخانم شبنم طباطبایی‌نژاد، مشاور مدیریت منابع انسانی، درباره‌ی مشکلاتی که مدیران منابع انسانی در رابطه با افراد سازمان خود دارند و اینکه مدرسه چگونه می‌تواند آن‌ها را در حل این مشکلات همراهی کند صحبت کردند. ایشان یادآور شدند که بسیاری اوقات، ضعف در مهارت‌های نرم هرچند که فرد متخصص و عالم باشد، هزینه‌های هنگفتی را برای سازمان ایجاد می‌کند. بنابراین هرکدام از ما باید در حل این مسئله مشارکت داشته باشیم.
در پایان، سرکار خانم مهندس سحر احمدی، مدیر مدرسه اشتغال شریف پس از تشریح برنامه‌ی اجرایی اشاره کردند که دوره‌ی دوم در سه بخش خودشناسی، مهارت‌آموزی و کارآموزی و از مهرماه سال جاری برگزار می‌گردد.
همچنین درباره‌ی شیوه‌ی همکاری و نحوه‌ی تعامل سازمان‌ها در طول فرآیند با مدرسه اشتغال توضیحاتی را ارائه کردند و گفتند: «مدرسه اشتغال با سازمان‌های علاقه‌مند به همکاری جلساتی خواهد داشت تا نیازهای منابع انسانی هر شرکت شناسایی شود و به درستی به آن‌ها پاسخ داده شود.» در نهایت با پاسخ دادن مسئولان مدرسه اشتغال به پرسش‌های نمایندگان سازمان‌ها درباره‌ی جوانب مختلف این طرح؛ سمنیار معارفه پایان یافت


9 نوشته