اولین دوره مدرسه اشتغال

افتتاحیه دوره اول مدرسه اشتغال شریف

01:071.2K

افتتاحیه‌ی دوره‌ی اول مدرسه اشتغال شریف پنجم آذرماه ۱۳۹۴ در سالن تربیت‌بدنی دانشگاه برگزار شد.


در این مراسم دانشجوهایی که در مصاحبه‌ی ورودی پذیرفته شده بودن، چند تن از اساتید و نماینده‌های سازمان‌های حامی حضور داشتند. هدف از این مراسم یک‌روزه این بود که دانشجوها بدونن قراره چه فرایندی رو طی کنند و ضرورت این مراحل چیه. همچنین با بقیه‌ی دانشجوهای مدرسه آشنا بشن و سازمان‌های حامی و کادر مدرسه رو بشناسند.
بعد از پذیرش، خوشامدگویی و صرف صبحانه برنامه شروع شد. فضای مناسبی هم فراهم شد واسه اینکه دانشجوها بتونن با همدیگه آشنا بشن. بعد از گپ‌وگفت دانشجوها با همدیگه آقای امیر مهرانی از اساتید مدرسه درباره استعدادیابی، اشتغال و تجربیاتی که در مسیر حرفه‌ایشون داشتند صحبت کردند. همچنین دکتر کسایی از اساتید دیگر مدرسه در صحبتی که با دانشجوها داشتند به نکاتی درباره‌ی تفاوت فضای دانشگاه و ارزش‌های جامعه، در لحظه بودن و مدیریت بر خود اشاره کردند. بعد از این قسمت دانشجوها با نماینده‌های سازمان‌ها به گفتگو درباره نیاز سازمان‌ها و بازار کار پرداختند.
وقت نهار فرصتی بود برای بچه‌ها واسه اینکه بتونن با اساتید، مسئولین و بقیه‌ی دانشجوها ارتباط موثری برقرار کنند و سوالاتشون رو بپرسند.
پس از صرف نهار و استراحت، یکی از دانشجویان که از اعضای تیم تولید محتوای مدرسه هم بود، آقای حمید کشمیری همراه با پخش یک ویدئو (تد “How to find the work you love” از Scott Dinsmore)
تجربیاتش رو درباره‌ی استعدادیابی و مسیرشغلی و تحصیلی خودش با بچه‌ها به اشتراک گذاشت.
سخنران بعدی مراسم هم خانم پریا اصلانی عضو هیئت موسس و طراح مدرسه بودند. ایشون درباره‌ی محتوای برنامه‌های مدرسه و زمان تشکیل اون‌ها صحبت کردند تا دانشجوها از نحوه‌ی برنامه‌ریزی‌ها و چرایی‌ اونا آگاه بشن. سپس خانم اصلانی با معرفی آقای شهرمیانی، مدیر منابع انسانی شرکت رهنما ازشون خواستند تا با دانشجوها صحبتی داشته باشند. آقای شهرمیانی هم به نکاتی درباره‌ی نیاز واقعی سازمان‌ها اشاره کردند.
در پایان هم دکتر فرشاد نادری از اساتید دیگه‌ی مدرسه با برنامه‌ای مفرح در به شکل یک بازی جمعی باید و نبایدهای کارگروهی رو با دانشجوها درمیون گذاشتند


9 نوشته