از طرف: آرش
از نظر من این دوره خیلی‌ تاثیر گذار بوده ، به طوری که حتی توی زندگی‌ روزمره هم تاثیراتش رو میبینم و درک می‌کنم، باعث شده با یه سری مفاهیمی که بیان شد، دیدم نسبت به مشکلات تغییر پیدا کنه و یکم هم ملموس تر بشه واسم لمس چیزی که به اسم موفقیت توی ذهنم شکل گرفته

از طرف: روح الله
کلاسهای با نشاط و پر انرژی هست به طوری که با حضور در این کلاسها در کل هفته احساس خوبی دارم و باعث شد که بعد مدتها به خودم و استعداد ها و ویژگی هام فکر کنم و تصمیم بگیرم که ازشون با شناخت بیشتری استفاده کنم. باعث شد که بعد مدتها به اون حرفه ای که به دنبالش بودم قبلا و ازش لذت میبرم فکر کنم و سعی کنم که به دنبالش بریم.

از طرف: سجاد
مدرسه ابزار های خوبی برای شناخت نیاز ها میدهد و صحبت و پرسش راجع به اهداف و چگونه زیستن باعث به فکر واداشتن می شود که این افکار شاید طولانی مدت اما تاثیر گذارند و تمرین ها بعضا نکاتی دارند که حتی در نوع نگرش انسان ها در تعاملاتشان و زندگی شخصیشان میتواند تغییر ایجاد کند.

از طرف: متین
خودم رو بسیار فرد خوش شانسی می دونم که می تونم از این دوره بهره مند بشم. از همه ی زحمت کشان این دوره از صمیم قلب سپاسگزارم . و با تمام وجود آرزو می کنم این دوره در سال های بعد ادامه داشته باشد .

از طرف: وحید
از وقتی با کلاسهای مدرسه آشنا شدم واقعا با بسیاری از مشکلاتی که اذیتم میکردن و باهاشون کنار اومده بودم، منطقی تر رفتار میکنم و حداقل میدونم از کجا ناشی میشن. اینجوری میفهمم به دنبال چه راه حلی باشم. این قضیه برا من تو زندگی شخصی و رفتارم نمود بیشتری داشت تا بحث درس و کار و غیره.

از طرف: ح.م
اگر زودتر با مدرسه آشنا میشدم بیشتر به خطاهای فردی بها می‌دادم و از تکرار این خطاها جلوگیری می‌کردم. خودم را بیش‌تر در معرض کسب تجربه از دیگران در محیط‌های کاری مختلف قرار می‌دادم تا بر مبنای اطلاعات بیشتر تصمیم‌گیری دقیق‌تری داشته باشم.

از طرف: ش.س
فکر میکنم خاصیت اصلی شرکت در مدرسه برای من مرتب کردن ذهنم و جهت دادن به فکرا و کارایی که قصد انجامشو داشتم، باشه. همیشه ذهنم شلوغ و درگیر بوده، ولی الان تقریبا میدونم باید چه مسیری رو طی کنم، ولی هنوز کمی تردید دارم و میخوام صبر کنم تا انتهای دوره شاید به یقین تبدیل بشن.

از طرف: زهرا
مدرسه یه جای خوب، که میتونم کلی اطلاعات در مورد شناخت خودم و سردرگمی هام داشته باشم، و کلی بهم خوش میگذره. تا این حد که با وجود اینکه از صبح کلاس بودم، ساعت 7:30 شب تازه احساس میکنم انرژی که دارم به ماکزیمم رسیده.

از طرف: سید حسین
اگر قرار بود در مدرسه چیزی رو تغییر میدادم سعی می کردم فضایی فراهم کنم که دانشجو ها با مبانی علمی نظریه هایی که در دوره ازش استفاده میشه بیشتر آشنا بشن ، یعنی معرفی کتاب و فیلم و.. توضیح تئوری این مباحث ، هرچند تا حدی این اتفاق می افته ولی دوست داشتم جدی تر باشه . در هر صورت اگه من قبلتر ها با مدرسه آشنا میشدم کارهای متفاوتتری میکنم

از طرف: معین
از وقتی مدرسه اومدم خیلی به خودم توجه میکنم و خدا رو شکر دیدم که مسیرم رو اشتباه نیومدم و اگه دوباره به سن نوجوانی برگردم همین رویه رو میرم.فقط سعی میکردم در کنار درسم کارای هنری بیشتری مثل نقاشی و آشپزی انجام بدم

از طرف: هانیه
این چند مدتی که این کلاس های مدرسه رو میرم، به وضوح دلیل کارهایی که انجام میدم رو میفهمم. اگر عصبانی شدم میدونم از چیه. اینطوری بهتر میتونم کنترلش کنم. هنوز به خودشناسی کامل نرسیدم ولی دیگه خیلی هم با خودم بیگانه نیستم. درک آدم ها هم برام راحت تر شده چون واسم روشن شده که آدم ها باهم فرق دارن.

از طرف: محمدحسن
قبل از شرکت در این دوره هیچ گونه اعتقادی نسبت به دوره های روانشناختی و خودشناسی نداشتم و هدفم هم از حضور در این دوره آشنایی با مباحث مربوط به اشتغال بود. اما از موقعی که در کلاس های درس اساتید مدرسه شرکت کردم به طور کلی نظرم در مورد این گونه مباحث تغییر کرد. تا قبل از این دوره همیشه فکر می کردم برای بهتر شدن و بهتر زندگی کردن باید با دیگران در رقابت باشم. اما این دوره به من آموخت که من در رقابت با کسی نیستم. من فقط باید تلاش کنم تا از کسی که دیروز بودم بهتر باشم و این به دست نمیاد مگر با شناخت بهتر خودم. از طرفی الان یک احساس ترسی مثل حس بقیه بچه های دوره دارم و اون پایان این دروه و دوری از دوستان و اساتیدی است که در این دوره با آنها آشنا شدم. دوستانی که همه دغدغه هایی شبیه هم داریم و این نوع از حس هم دردی رو من اولین باریه که تو زندگیم تجربه می کنم. خوشحالم از بودن در کنار چنین دوستانی.

از طرف: محمدرضا
قبلا به این نتیجه رسیده بودم و کلاس های مدرسه مهر تایید بود برام ک صنایع یا یه رشته ای ک کمتر مهندسی داشت رو میخوندم ولی الان هم واقن واقن واقن راضی ام از مسیری ک اومدم چون نخ و مسیرم و گم نکردم بلکه توانمندتر شدم:)

از طرف: ضیاء
از وقتی که به مدرسه اومدم حس بهتری پیدا کردم، دقت بیشتری در فعالیت‌های روزانه‌ام دارم. و سعی می‌کنم مصادیق اون چیزایی که یاد گرفتم رو در زندگی روزانه‌‌ام ببینم.

از طرف: سمیرا
به نظرم دوره خیلی خوبی هست و اگر تا اخر همینطور اهدافش را دنبال کند و به انها برسد بسیار فوق العاده است و گاهی حس میکنم خدا بهم خیلی لطف داشته و دوست داره با یه سری اتفاق منو تو مسیر درست بذاره

از طرف: حمید
اگه قرار باشه به کسی شروع این دوره رو پیشنهاد کنم بهش میگم این دوره ها برای هر کسی لازم است و وقتی دوره را می گذرانی می فهمی که چه کار خوبی کردی که شرکت کردی.

از طرف: امین
به نظرم بخش عمده ای نتایجی که در این دوره تا اینجا بدست آوردم بخاطر تجربیاتی بود که تو چند سال اخیر کسب کرده بودم. از نظر من تجربیات شغلی چند سال اخیرم مثل آجر بود و مدرسه اشتغال داره این آجرها رو کنار همی میچینه و دیوار تصمیم گیری رو برام محکم میکنه. به نظرم اگر این تجربیات رو نداشتم شاید خیلی نمیتونستم از مطالب مدرسه استفاده کنم.

از طرف: م.م
من به این دوره امید زیادی بسته ام و البته به توانایی ها ی خودم. این فرصت را غنیمت میشمارم تا به سوال هایی که همیشه در گوشه ذهنم بودند پاسخ دهم. من اپلای نکردم تا به مدرسه بیایم و کمی توقف کردم تا به خودم بیایم و ببینم دارم به کجا میروم. به هر کجا بروم و هر وقت بروم میدانم که از تو قفم برای شناخت خودم راضی خواهم بود و در پوستم نمیگنجم که سفر درونی ام را با این همه دوست و استاد جدید تجربه میکنم.

از طرف: امیر رضا
واقعا جای همچنین دوره ای توی فضای دانشگاهی خالی بود و من خوشحالم که جز اولین نفراتی هستم که در این دوره شرکت می کنم. این دوره واقعا مسیر زندگی تحصیلی و شغلی من رو تا همین جای کار تغییر داده و من از این بابت خیلی راضی هستم.

از طرف: محمد حسین
سلام اول از همه از تلاش های زیادی که انجام شده تشکر می کنم و باید بگم که واقعاً دوره تا الان خوب بوده است. مسیری که ترسیم شده به عنوان نقشه راه مدرسه جالب به نظر می رسد. اگر قبلا با مدرسه آشنا میشدم احتمالاً انتخاب های من نسبت به اکنون متفاوت می شد. مثلاً با چشم بازتری انتخاب رشته می کردم. اما واقعاً زمان دوره با توجه به بلوغ فکری بعد از 18 سالگی خوب به نظر می آید.

از طرف: غزاله
دوره اول که خودشناسی فردی هست خیلی به آدم کمک میکنه تا بتونه درست تصمیم بگیره و ابزار مناسبی برای تصمیم گیری چه در سطح زندگی شخصی و همینطور شغلی میده و میشه خیلی از رفتارهای خودمون و دیگران رو راحت تر بپذیریم.

از طرف: مهدی
اگر زمان دوره را زیادتر میکردید بهتر بود چون بنظرم مراحل اولیه نیاز به زمان بیشتری داره تا آدم بتونه درست و کامل استعدادشو کشف کنه

از طرف: محمد
اگر قبلا با مدرسه آشنا می‏شدم به احتمال زیاد به سمت رشته ی علوم انسانی تغییر مسیر می دادم -بیشتر می نوشتم و بیشتر کتاب می خواندم مخصوصا در حوزه ی روانشناسی و ادبیات- بیشتر در خودم کنج و کاو می کردم و خودم را بهتر می شناختم. توضیحات: از تمام دست اندرکاران این طرح ارزشمند که با مشقت های فراوان این طرح را تصویب کرده و اینقدر خوب برنامه ریزی و هدف گذاری کرده اند و با شور و حرارت و انرژی خاصی کار را جلو می برند و از جان مایه می گذارند صمیمانه سپاسگزارم. دعای خیر من همواره پشت سر مسئولین و مربیان این دوره بوده و خواهد بود و خود را مدیون و وام دار آن ها می دانم

از طرف: امیر حسین
اين چيزيه كه بهت بايد ده سال پيش ياد داده مي شدو نشده يه تعدادي در حقت خيانت كردن اميدوارم خودت اينكارو با خودت نكني

از طرف: محمد امین
این دوره یکی از بهترین گزینه ها برای شناخت مسیر زندگی (البته از بعد شغلی)هست

از طرف: امیر عباس
بسیار عالی برای اولا ایجاد انگیزه حرکت رو به جلو و همچنین به عمل رساندن آموخته هاست. در ضمن راه کارهای بسیار مناسبی را جهت سردرگمی های گریبان گیر جوانان امروز ارائه می دهد.