فرایند مدرسه


به طور کلی سه گام جهت آماده شدن برای ورود به بازار کار لازمه (خودشناسی – مهارت‌آموزی - کارآموزی) که فرآیند این گام‌ها در هر دوره از مدرسه و با توجه به ورودی‌های اون دوره فرق داره. اما اونچه تو قبل و بعد و در حین اون گام می‌افته، اینهاست:
 

- نام‌نویسی
برای نام‌نویسی تو مدرسه ، اول شرایط ورود رو بخونین، بعد هم از طریق سایت پیش ثبت‌نام کنین و منتظر باشین تا زمان مصاحبه رو بهتون اعلام کنیم. بعد از اینکه تو مصاحبه حضوری پذیرفته شدین می تونین ثبت‌نامتون رو نهایی کنین و به جمع مدرسه اشتغال بپیوندید. بعد از پیش ثبت‌نام مرحله به مرحله باخبرتون می‌کنیم.
 

- گام خودشناسی و طراحی مسیر شغلی  
مدرسه اشتغال با گام خودشناسی شروع می‌شه. توی این گام خودتون رو دوباره کشف می‌کنین! در مورد شخصیتتون بیشتر یاد می‌گیرین و می‌فهمین چه جور کارهایی مناسب شماست و بهتره که تو زندگی در چه جهتی پیش برید. کم کم می‌تونین چشم‌اندازی برای آیندتون بسازید و برای رسیدن به اهدافتون، مسیر شغلی طراحی کنین. در همه‌ی این مراحل مربیان و مشاوران شغلی در کنارتون هستن تا شما رو راهنمایی کنن. 
 

- گام مهارت‌آموزی
وقتی استعدادها و توانایی‌هاتون رو شناختین، دیگه طاقت نمی‌یارین که اونها رو پنهون کنین! ولی باید یاد بگیریم چجوری از اون‌ها تو محیط کار استفاده کنیم و با افراد دیگه کار کنیم تا کارآمدتر باشیم. در گام مهارت‌آموزی از طریق کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی-تجربی، مهارت‌هایی که تو محیط کار لازمتون می شه رو یاد می‌گیرین. همچنین، احتمالا یه پروژه تیمی کوچیک رو هم تجربه می‌کنید تا بعضی از اون مهارت‌ها رو کمی تمرین کنین.
 

- گام کارآموزی
تو گام کارآموزی بعضی از شماها توسط شرکت‌های معتبر انتخاب می‌شید و در یک دوره کارآموزی (حداقل 100 ساعت)، با قوانین و چالش‌های محیط کار حرفه‌ای آشنا می‌شین. برای انتخاب محل کارآموزی و قبولی در مصاحبه اون شرکت‌ها، مشاورهای مدرسه بهتون کمک می‌کنند که جایگاهی متناسب با مسیر شغلیتون پیدا کنید تا این کارآموزی هم بتونه شما رو در مسیر خودتون جلو ببره. البته جایگاهتون، به عملکردتون در گام‌های قبلی هم بستگی داره. در ضمن در طول کارآموزی هم مدرسه همراه شما هست. مربی‌ها وضعیت شما رو در شرکت‌ها دنبال می‌کنن و برای بهبودش به شما مشاوره می‌دن.
 

- ورود به دنیای کسب‌وکار
تبریک می‌گیم بهتون! شما گام‌های مدرسه رو با موفقیت پشت سر گذاشتید و برای ورود به دنیای کسب و کار آماده‌تر شدین! حالا وقتشه برای رقم زدن آیندتون گام بردارین. البته راه آسونی نیست ولی شما برای گذروندنش آماده شدین و می‌دونید چه‌جوری از پسش بربیاید! برای همین گواهی کارآموختگی مدرسه اشتغال شریف رو دریافت می‌کنین! پایان کارآموزی نقطه‌ی خوبی برای شروع مسیر شغلیه! در صورت توافق با شرکت‌های حامی مدرسه می‌تونین بعد کارآموزی، کارتون رو اونجا ادامه بدید یا می‌تونید برای پیدا کردن موقعیت شغلی مناسب از مدرسه کمک بگیرین. بعد از پایان دوره مدرسه هم با هم در ارتباط خواهیم بود تا تو ادامه مسیر همراهتون باشیم و خبر موفقیت‌های بعدی‌تون رو زودتر بشنویم!